Články | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Články

Strana:  <<  1  >>

Zobrazit po: 14 , 28 , 56

TEREZA ŠVECOVÁ 2

TEREZA ŠVECOVÁ 2 - 19.10.2012

Kategorie: Tereza Švecová

V minulé části jsem vyzpovídal Terezu do chvíle, než začne koncert skupiny Čechomor, pro kterou pracuje. Co se děje dále po koncertě, to se dozvíme dnes.

TEREZA ŠVECOVÁ

TEREZA ŠVECOVÁ - 10.10.2012

Kategorie: Tereza Švecová

Obvykle v našem seriálu představuji kapely či zpěváky. Jenže co se děje v zákulisí a co předchází koncertu, o tom mnoho informací nemám. Co s tím, řekl jsem si. A tak vznikl nápad.

DADAISMUS 2 - 25.08.2012

Kategorie: Tereza Švecová

Z první části víme, jak a kde dadaismus vznikl, něco o jeho vývoji, proč a co zavdalo příčinu k vytvoření tohoto směru. Dnes se podíváme na činnost hnutí v Německu a ve Francii.

DADAISMUS - 22.08.2012

Kategorie: Tereza Švecová

Dadaistické hnutí se zrodilo v průběhu první světové války, přesněji v roce 1916, ve švýcarském městě Curychu. Dadaistům se ošklivily všechny formy moderní civilizace, její samé základy, logika i jazyk.

K PERIPETIÍM VÝVOJE NÁZVU NAŠEHO STÁTU A POSTOJE K NIM OD ROKU 1918 - 07.08.2012

Kategorie: Tereza Švecová

Jazykověda, toť složitá věc. A co tak názvy států, konkrétně naší vlasti? Řídí se nějakými pravidly? Z čeho jsou odvozeny? Nevím. Ale je zde Tereza Švecová, která na pár těchto otázek odpovědi zná.

Hlaholice v Čechách a na Moravě - 27.07.2012

Kategorie: Tereza Švecová

Na úvod si řekneme, jak hlaholice vznikla, co to vůbec hlaholice je a následně se zaměříme na jednotlivé oblasti, ve kterých se jí užívalo.