Svět sázek | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Svět sázek

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 20.05.2011

Se zkušeným člověkem z oblasti příjmu sázek, paní Hrubošovou, jsme připravili pro Vás průvodce sázením. A zde je první část štědrého menu.

 

Celosvětové hobby mnoha lidí, na němž lze vydělat, málokdy však zbohatnout. I takto lze zhodnotit svět sázek. Podívejme se však trošičku hlouběji na tuto problematiku v seriálu věnovanému nejen sportovním událostem.

Nač se dá dnes sázet?  V dnešní době je možné sázet na cokoliv: sport, politiku a třebas i společenské události. Ve světě sportu se jedná o  hokej,fotbal,tenis,basketbal,ale i na sporty netradiční, jako jsou skoky na lyžích,curling,box,šipky..atd. Z oblasti politiky můžete vsadit např. na to, která politická strana vyhraje volby, jak se umístí který kandidát apod. Společenské události zhodnotí v případě Vaší trefy na umístění v různých společenských soutěžích( Zlatý Slavík, Superstar apod.). Některé sázkové kanceláře dokonce nabízí možnost na utvoření vlastní sázky, např. Vy tvrdíte, že na Štědrý den bude na Václavském náměstí v Praze ležet 30cm sněhu. I na toto lze vypsat v případě dohody sázku..

Kdo sází: jedním slovem „všichni",muži i ženy a v různých věkových kategoriích. Sázení je v ČR povoleno od 18 let. „Sázkaře" jde  teoreticky rozdělit do 2 skupin a několika podskupin. Každá tato skupina má své charakteristické rysy.

Pravidelní sázkaři - spadají sem většinou muži, věk není nijak omezen. A tato skupina by šla rozdělit ještě na podskupiny:  „pokušitelé" - sázejí každý den,za drobné částky  (5-20kč) na jejich tiketech je spousta zápasů ze všech možných sportů,zápasy s malým kurzem, výhra. Často takto sázejí lidé v důchodovém věku.Přichází většinou do sázkové kanceláře téměř na minutu přesně.  Další skupinkou jsou tzv. „risk a zisk" - většinou se jedná o sázkaře ,kteří se nebojí  investovat větší peníze(1000kč a více), a na svůj tiket si pečlivě vyberou 1-4 sázky. Vše mají dopředu a důkladně promyšleno. Hodně často se jedná muže ve středním věku pracujících na vyšších pozicích(manageři, obchodní zástupci,podnikatelé apod.) nebo studenty VŠ. Velmi často chodí hned po otevření pobočky nebo naopak těsně před koncem pracovní doby sázkové kanceláře. A dá  se ještě utvořit podskupina, kterou bych nazvala „průměráci"  - jsou to sázkaři středního věku, často dělníci či drobní živnostníci. Tito sázejí  v průměru od 100kč do 1000kč, jeden až 3 tikety, který obsahuje průměrně 8-10 zápasů, povahově jsou nejpříjemnější, často  a rádi žertují. Chodí v nepravidelnou dobu.Netvrdím však, že v této skupině či  jejich podskupinách se tu a tam nevyskytne žena, nebo že se charakteristiky skupin občas neprolínají či navzájem nenarušují.

Náhodní sázkaři -  zde patří muži i ženy,  věkově neomezeno. Jde o lidi,kteří sportovní dění ve svém životě moc nesledují, často neznají ani pravidla jednotlivých sportů a o sázení mají jen minimální nebo téměř žádné znalosti.  I ty lze rozdělit do 2 podskupin:„vlastenci" - v sázkové kanceláři se objeví jen v určitou dobu(sezonu), sázejí na český tým či zástupce české republiky(hokej,fotbal,tenis), a to bez ohledu na šance týmu uspět či neuspět. Většinou se jedná o sázení v době velkých sportovních událostí, jako je MS,OH apod. Druhou podskupinou jsou tzv. „tušitelé" - zde patří opět ženy i muži neomezeného věku, dostali od někoho „tip na výhru", případně měli sen „o zbohatnutí".

 Ženy sázkařky -  jsou zvlášť postavenou skupinou, jejich věk se pohybuje většinou od 30let do 50let. Ženy sázkařky v důchodovém věku jsou spíše výjimky a mladé ženy  studentky jsou vzácností. Je zvláštní, že ženy sázkařky jsou často zaměřeny jen na určitý sport(nejčastěji tenis), v němž mají slušný přehled.

 

Toliko úvodem. O dalších záležitostech jako je stanovení kurzové sázky, vypsání mimořádných příležitostí a dalších věcech se dozvíte zase příště.

 

                                                                  Kristýna Hrubošová

 

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.