Káva | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Káva

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 19.10.2011

Druhá nejdražší komodita světa si už zaslouží pozornost. Redakce Naučitse.cz vám přináší seriál o kavě doplněný o praktické tipy a informace.

Nedávno jsem se po dlouhé době dostala do centra a měla pár minut pro sebe. Znáte to, pracujete a po pár letech se ocitnete v centru města, když máte čas se zastavit a rozhlédnout se po okolí. Uprostřed sčítání nových obchodů na mě vykoukla malá kavárnička na spojnici Ostružnické a Denisovy ulice v Olomouci, „Kafe Kodó". Hmmm, kávu bych si dala. Přiznávám, marně jsem při vstupu do malé prostory hledala židle. Podezřívavě jsem se zařadila do fronty. Mám jasno! Obsluhující pán sršel charismem, za zády se mu pražila úžasně voňavá káva a pod rukama mu vzkvétalo jedno espresso vedle druhého. Zamilovala jsem se ........  do prozatím nejlepšího kafe v Olomouci. Navíc onen muž, který odpovídá za spokojenost chuťových pohárků zákazníků, souhlasil s rozhovorem.

Takže, co víte o kávě? Na světě se pěstuje několik druhů káv- Liberica, Arabica, Robusta..... .  Poslední jmenovaná má největší podíl na trhu, asi 74%. Už podle druhového označení má robustní a zemitou chuť.  Je více rezistentní vůči chorobám a škůdcům než její kolegyně, nenáročná, a dá se pěstovat polodivoce. Daní za tuto krásku je její divoká chuť. Málokdo se odváží a dá si v kavárně čistou Robustu.

Už více lidí si vyžádá kávu Arabica. Její podíl na trhu je cca 24%.  V porovnání s Robustou se jedná o kultivovanou apěstěnou dámu s elegantnější chutí a vůní, která roste v několika odrůdách. Obvyklým tahem výrobců je používání směsí Robusty a Arabicy. Jedna snižuje náklady na výrobu, druhá dodává eleganci. Kafe Kodó prodává ve své kavárně 4 kávové směsi, s maximálním podílem 20% Robusty. Jejich vlajkový druh kávy, jménem Kafe Kodó,  je 20% směs Robusty a 80% Arabicy- z Brazilie, Indie, Kolumbie, ... - jejich poměr je už tajemství. Ale nenechte se mýlit, směs není něco podřadného, pokud je vyrobena s péčí. Je určená pro širokou veřejnost ke každodennímu pití. Pro fajnšmekry se nabízí jednodruhové  Arabicy a Robusty z různých končin Země. Kafe Kodó nabízí i jednu z nejlepších odrůd Robusty na trhu, která se dováží z daleké Indie. Podle slov zdejšího baristy se z ní uvaří ale asi jen 4 espressa týdně. Nejspíš pro její divokou a neuhlazenou chuť. Samotný výběr kávy je velice individuální a záleží na chemii v těle. To, co chutná ráno, nemusí být pravý šálek kávy na odpolední posezení v kavárně.

Instantní káva

Zastánci instantních káv tvrdí, že jde o nejrychlejší způsob, jak nakopnout organismus. Je to pravda. Co to vlastně instantní káva je? Správně by mělo jít o čistý extrakt z espressa, ta méně ošizená by tudíž měla stát minimálně 150,- za 10dkg, kvalitní pixlička by pak mohla v klidu stát i 1000,- Kč! Vezměte si náklady na výrobu 10 litrů espressa, z kterých odpaříte vodu, aby jste dostali drobek instantní kávy. Málokdo by ji koupil, turek by opět vládl Čechám a Moravě. To, co většina rozpustných káv u nás na trhu je, je více či méně pitelná chemie s kávovou trestí, která splní ten účel- že vytáhne z postele.

Káva ve světe

Když jsem si vařila turka v Anglii, spolubydlící z Ruska pobaveně zírali. Prý to pijí studenti, kteří nemají peníze. Pravý turek se dělá jinak. V džezvě a na horkém písku. A jak vaří kávu Italové? Doma s oblibou používají moka konvičky Bialetti, mnohdy však i jen obyčejné hliníkové po babičce, a na espresso z pořádného kávovaru jdou do kavárny. Ráno, když se rodina schází, se postaví moka kávovar na sporák, tlakem, který zajišťuje závit vespod, se voda protlačí přes kafe a jímá se nahoře v rezervoáru, což trvá asi 15 minut.

Kávovary a jiná udělátka

Než začnete ale šílet kvůli domácímu kávovaru, přečtěte si ještě jednou, jak se k celé věci staví Italové, národ kávu milující. Jinak, na našem trhu za průměrnou kvalitu automatu s mlýnkem zaplatíte cca 15 000,. Dobrý kávovar, třeba značky Jura, startuje cenou z mety 20 000,- za nejlevnější kousek. No a dál si už doplníte sami. Kolik káviček byste v dobré kavárně museli vypít, než byste se vyškrábali na hranici ceny kávovaru?  Nejlepší domácí investice je moka konvička, nebo french press, a mlýnek na kávu.

Nepřesvědčila jsem vás? Pak vězte, že vnitřky profi kávovarů jsou už 80 let konstruovány stejně - 9 atmosfér a 90°C voda. Vtip je v tom, co do toho nasypete, a hlavně jakou péči přípravě věnujete.

 

 

Ve spolupráci s baristou Kafe Kodó, Milanem Břečkou, připravila Denisa Bartková

 

Nevíte, kde je Kafe Kodó?  http://www.firmy.cz/detail/2262647-kafe-kodo-e-shop-olomouc.html

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.