„KORÁLKOVÁNÍ“ | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

„KORÁLKOVÁNÍ“

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 13.04.2012

Volný čas se dá trávit všelijak – u počítače, v kině nebo v divadle, s knihou v ruce, válením se v posteli.

drakAktivní odpočinek, při kterém se zapojí do práce mozek a šikovné ruce, to už dnes moc lidem neříká. Co zkusit si hrát, pracovat a relaxovat zároveň? Pokud si odpovíte ano, zkuste „korálky".

Pod slovem korálky si většina lidí představí „kuličky s dírkou", ale z těchto malinkatých kuliček vznikají výtvory, nejčastěji šperky nebo zvířátka, které zaujímají pozornost spousty lidí různých generací. Ne každého člověka upoutají, ale pro ty, kteří by se chtěli pustit do jejich tvoření, je tady pár základních informací do začátku...

Technika tvoření z korálků je velmi rozmanitá. Dobu jejího vzniku nelze přesně datovat, protože zmínky o korálkových ozdobách lze najít už v pravěku u primitivních lidí. Jako se zdokonaloval člověk a doba, i tato technika spěla dál k dokonalosti. V dnešní době je oblíbeným způsobem relaxace a koníčkem, u kterého člověk uplatní jak svou zručnost, tak trpělivost, která většinou přináší radost z povedeného výtvoru.

pavoukŽádný učený ovšem z nebe nespadl, také u této techniky je třeba předpokládat, že začátky jsou těžké a je třeba nevzdat se při prvním neúspěchu. Praxe dělá mistra, a proto jediná rada zní - vytrvat.

Tak jako u každé činnosti, je třeba zmínit základní potřeby, kterými jsou materiál a techniky výroby. Při volbě materiálu je třeba myslet na jeho kvalitu a na jeho budoucí použití. Základní potřebou je většinou klasický rybářský vlasec, popřípadě vázací drátek. Tady je třeba soustředit se hlavně na sílu a průměr vlasce nebo drátku. Pak jsou tu samozřejmě korálky. I při této volbě je třeba myslet na kvalitu a nakupovat ve specializovaných prodejnách. V jiném případě je častým problémem brzká ztráta barvy, drolení korálků a jejich nepravidelný tvar.

 

 

 

krokodýlPři postupu tvorby je třeba uvážit vlastní zkušenost. Pro začátečníky je vhodný zvolit lehký tvar, u zvířátek je to krokodýl. Osvojit si u tohoto zvířátka základní techniku, další tvoření je už pak hračka. Díky fanouškům tohoto koníčka není těžké dopátrat se návodů, nápadů a rad ohledně technik a tvoření.

 

 

 

Pod textem najdete několik inspirací pro volné chvíle. A těm z vás, kteří korálkům propadnou stejně jako já, mohu poskytnout pár rad, případně i návodů, co a jak udělat. Takže s chutí do toho, ať máte brzy něco hotovo.

 

 

                                                                     Silvie Ježová   silvie.jezova@seznam.cz

 

mixmix 2srdcedráčekkulička

 

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Diskuze k tomuto článku

Radek Červený - 26.04.2012 18:07

Vzhledem k tomu, že jsem na vlastní oči viděl, o jak pracnou jde záležitost, tedy v mých očích, jsem rád za to, že několik výtvorů od Silvie Ježové vlastním. Moc za ně děkuji ...

Karel Trávníček - 13.04.2012 18:32

Nádhera, když bude někdy výstavka, napište, vezmu děti a přijedem se kouknout.

Magda Králíčková - 13.04.2012 13:56

Krásné, začínám s tím taky,moc mě to nejde,ale tento článek a ty fotky mě dodaly tu chuť se s tím rvat,jak psala autorka. Je to někdy o nervy,ale výsledek stojí za to. Děkuju za tento článek a přeju mooooc krásných výtvorů.