Kam o víkendu | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Kam o víkendu

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 11.05.2012

Fandíte všemu, jen ne hokeji a chcete vyrazit z města? Dvě velké vesnice u Olomouce vás srdečně zvou na víkendový program. Ano, řeč je o Velkém Týnci a Velké Bystřici.

První jmenovaný nabízí „Týnecké Napoleonské Slavnosti", 11. - 13. května,  které vyvrcholí tuto sobotu. Mezinárodní obsazení dobových jednotek slibuje skvělou podívanou. V programu najdete přestřelku u zámku, ukázky táborového života a bitevní ukázku, příhodně situovanou pod hřbitovem. Z programu je zřejmé, že mezinárodní regimenty dočasně obsadí celou vesnici. A není také divu, místní konšelé tuto akci připravovali celý rok! Samozřejmě mysleli i na něžnější povahy a připravili program na zámecké zahradě, dobový jarmark s kováři, šperkaři, košíkáři, ..... k tomu všemu vám zahraje cimbálovka a blýskne se i Valašský soubor. No, a pokud ran a výstřelů nebudete mít dost i navečer, pak v 21:00 vás čeká ohňostroj s následným večerním programem.
Více informací najdete na: http://tynecak.cz/index.htm


Ve folklórním duchu se ponese i neděle ve Velké Bystřici. Slavnosti kroje vám tentokrát přinesou ukázky ze života Hanáků a předvedení krojů v běžném životě. Vše začíná v 08:00 ráno farmářským trhem, pokračuje mší v krojích a ve 14:00 vyvrcholí společným koncertem brněnské kapely Cimbal  Classic. Máte-li kroj, neváhejte přijít v něm! Další informace se dočtete na: http://www.velkabystrice.cz/Articles.php?Menu2ID=123&Menu1ID=20


Máte-li další tipy na víkend, neváhejte napsat na info@naucitse.cz


Denisa Bartková

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.