WAYN Comeback Tour 2012 | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

WAYN Comeback Tour 2012

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 09.08.2012

Po šesti letech se na bigbeatová pódia vrátila rocková legenda WAYN na dva koncerty v Topolné (21.7.) a Bzenci (4.8.), tedy pouhé dvě příležitosti, kdy šlo zavzpomínat na hity kapely a slyšet je v live podobě.

NeutralOsobně jsem se zúčastnil druhého vystoupení skupiny, na němž ji doprovodili dva hosté. Zahájení  celé show si vzala na svá bedra mladá kapela Neutral z Topolné, která svižným metalovým představením fanoušky dostatečně rozehřála a navnadila na další pokračování. Parta šesti kluků předvedla svůj repertoár, který citlivě doplnila o dvě skladby od prozatím slavnějších kolegů, které znáte pod jménem Hammerfall. A protože Neutral rozhodně na „neutral" nejel, naopak, žhavil struny na plný plyn, troufám si říci, že má před sebou slibnou budoucnost.Bobr

 

Piánko, pohoda, klídeček ... i takto lze vystihnout hudební produkci, která následovala. Sotva výše zmínění pánové zabalili nástroje, usedl před diváky na osamocenou židli s kytarou v ruce hitmaker, který své největší hity a léta slávy spojil s Argemou. Charismatický hlas a mužný vous, to je Zbyněk „BOBR" Horák. Zahájil patrně nejznámější hitovkou „Vyznání", přidal dalších pár hitovek, před přídavkem se vyznal publiku slovy: „Jsem, jaký jsem", no a pomalu se chystat vyklidit pole pro největší hvězdu večera.

wayn pódiumWAYN nakráčel na prkna bzeneckého koncertního pódia v dobré náladě, a bylo jasné po pár tónech, že ti, kteří přišli, rozhodně litovat nebudou. Jeden šlágr za druhým se valil do uší fanoušků, kteří zaplnili parket a křepčili společně se svými oblíbenci. Dámy se po sobě dívaly s otázkou, kdeže wayn koncertLaďa Švanyga nechal dlouhé vlasy, každopádně kratší sestřih na pěveckém umu nic neubral. Kytarová sekce Waynu ve složení Robert Šimčík, Mirek Junák se zdatně zapojila do pěvecké části, navíc předvedla i pár virtuózních parádiček, které ze zadních řad spolehlivě jistil baskytarista Cyra Hajdaj s poklidným výrazem ve tváři. Bicí sestavu si pro tento večer pronajal Pavel Sasin , pánské oko pak potěšila pohledná vokalistka Tereza Koutníková. Wayn odehrál drtivou většinu ze svých dvou alb a více než důstojně zakončil celý vzpomínkový večer. Je škoda, že jeho struny opětovně utichnou. Snad ne na dlouho. Dominik Hašek se také s hokejem několikrát loučil a vždy se ještě vrátil. Osud skupiny je ve hvězdách, a tak jako se čas od času stane, že hvězda k zemi padá, věřme, že hvězda Waynu ještě někdy zazáří v plném svitu.

 

                                                      Radek Červený   RadCer@email.cz

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

vladka Přerov - 17.08.2014 04:52

pořád tě snad miluju Ládo:)))))