3 STRÁŽNÍCI v Amfíku Bukovina | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

3 STRÁŽNÍCI v Amfíku Bukovina

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 14.08.2012

V popovickém Amfíku Bukovina vystřídá v neděli 19.8. ve 20:00 múzu hudební její kolegyně divadelní. Odehraje se zde divadelní kus, který nám krátce představí manažerka Amfíku, sličná slečna Bc. Erika Jankových.

amf„V představení 3 strážníci se krom 16 písní v pofesionálním hudebním i pěveckém provedení setkáte s vtipným a silně emotivním průřezem nelehkého Ježkova života v podání herců a zpěváků Slováckého divadla Davida Vaculíka, Petra Čagánka, Pavla Majkuse a hostů Jiřího Wilky a Ivo Kučery. Posledně jmenovaný je též autorem textu, režisérem, korepetitorem a klavíristou.

Dílo „3 strážníci" má na svědomí v první řadě samotný Jaroslav Ježek, nebýt totiž jeho, těžko bychom mohli být unášeni emocemi, které v nás jeho skladby nekompromisně probouzejí. Další příčinou silných vjemů, které na diváka z jeviště příjemně útočí, jsou skvělé herecké i pěvecké výkony představitelů všech rolí. V neposlední řadě je „viníkem" úspěchu souhra všech technických prvků, jako jsou světla, projekce a výtvarné řešení hereckého prostoru. A jak už to bývá, to nejdůležitější nakonec: inteligentní divadelní scénář a citlivá režie Ivo Kučery. Za vším z výše uvedeného je 3 strážníciláska k Jaroslavu Ježkovi a V+W zřejmá. „3 strážníci" nabízejí symbiotický večer, který slibuje nejen zábavu, ale i poučení a vnitřní účast na životním příběhu jedné z velkých osobnosti hudebního světa. Blaho, které vám zaplaví tělo i duši, si odnesete domů, a ještě dlouho budete na Jaroslava Ježka myslet.

Ze slov Jana Wericha: „Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. My tři strážníci si přece rozumíme, viď, říkával s nadšeným úsměvem, kdykoliv jsme v zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili nějaký problém, který ohrožoval premiéru. Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli."

Pár slůvek o autorovi: Jaroslav Ježek se narodil 25. září roku 1906 v Praze na Žižkově v rodině dámského krejčího, trpěl šedým zákalem očním, po nezdařené operaci pak na jedno oko oslepnul docela a na druhé viděl jen velmi slabě, po onemocnění spálou byl navíc silně nedoslýchavý. Poté, co jeho otec narukoval za první světové války na frontu, strávil několik let v dětském slepeckém ústavu. Jaroslav Ježek, český hudební skladatel, klavírista, dramaturg, dirigent, dvorní hudební tvůrce dvojice V+W, zakladatelská osobnost moderní české, taneční a jazzové hudby, sbormistr, pedagog, geniální osobnost hudebního světa umírá ve věku pouhých 36 let v New Yorku 1. ledna roku 1942. Výběr z díla: „Tmavomodrý svět", „Hej rup", „Nebe na zemi", „Píseň strašlivá o Golemovi" , „Šaty dělaj člověka", „Klobouk ve křoví", „Život je jen náhoda", „O Španělsku si zpívám", "Potopa", „Nikdy nic nikdo nemá", „Tři strážníci", „Prodám srdce", „Stonožka", „Svítá", „Zeměkoule", „Svět patří nám", „David a Goliáš", „Ezop a brabenec" a mnoho dalších."

Délka představení: 85 minut bez přestávky.  Vhodné pro děti 2. stupně ZŠ, studenty SŠ a VŠ a dospělé publikum.

Cena: 150,- Kč

 

 

www.amfikbukovina.cz

 

amfík 3 strážníci


Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.