NAŠI SENIOŘI | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

NAŠI SENIOŘI

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 06.09.2012

„Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou." Citát A.Repona naplňuje vizi Centra denních služeb pro seniory, které působí při uherskohradišťské Charitě. Více nám poví vedoucí projektu Mgr. Radka Stuchlíková.

caritasOBLASTNÍ CHARITA UHERSKÉ HRADIŠTĚ - CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB PRO SENIORY

Poslání:  Centrum denních služeb pro seniory poskytuje ambulantní službu, která nabízí přiměřenou individuální pomoc a podporu seniorům se sníženou soběstačností, kteří chtějí trávit volný čas v příjemném prostředí a ve společnosti svých vrstevníků. Zároveň nabízí poradenství a podporu rodinným příslušníkům nebo pečujícím osobám seniorů.

Cílová skupina: senioři od 60 let, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a kteří mají zájem se zapojovat do nabízených aktivit, které centrum nabízí.

Kapacita: je 15 uživatelů. V Uherském Hradišti je možno poskytovat službu 10 uživatelům denně a v detašovaném pracovišti v Boršicích je možno poskytovat službu 5 uživatelům denně. Obě střediska jsou bezbariérová.

Služba je placená, cena se odvíjí od poskytovaných úkonů a činností, které si uživatel centra volí dle své potřeby.

Pokud chcete, aby Vaši blízcí neměli čas myslet na přibývající roky - přijďte za námi!

Pracovní doba: pondělí - pátek 7:00 - 15:30 h.

Kde jsme: Uherské Hradiště - Rybárny, Moravní nábřeží 81, 686 01, Tel: 725 520 983, 572 151 454

a dále v Boršicích, Stoprounská 274, 687 09, Tel: 724 943 792

Email: cds@uhradiste.charita.cz

Internetové stránky: www.uhradiste.charita.cz

Centrum denních služeb pro seniory, Moravní nábřeží 81, 686 01 Uherské Hradiště - Rybárnycharita

CDS je umístěno v rodinném domě v klidné části Uherského Hradiště v tzv. Rybárnách. Poblíž centra se nachází parčík využívaný k odpočinkovým procházkám. Budova je asi deset minut od vlakového nádraží a také deset minut od autobusového nádraží. Služby pro uživatele jsou poskytovány v přízemí budovy a je zde zajištěn bezbariérový přístup do všech místností. Senioři mají možnost využívat společenskou místnost, která je spojena s kuchyňkou. Společenská místnost je vybavena tak, aby v ní mohly probíhat terapeutické a aktivizační činnosti. Kuchyňka slouží k přípravě jídla, je vybavena varnou konvicí, pečící troubou, lednicí a mikrovlnou troubou.  Dále je zde relaxační místnost, která slouží k relaxaci uživatel a využívá se také pro pohybové aktivity. Součástí relaxační místnosti jsou polohovací křesla, televize, DVD přehrávač a akvárium. Uživatelé mají možnost využít šatnu, která je na chodbě. V Centru jsou dvě sociální zařízení. Jedno sociální zařízení je spojeno se sprchovým koutem a druhé sociální zařízení je upraveno speciálně pro imobilní uživatele na invalidních vozících. Uživatelé Centra velmi rádi využívají dvoru, je vybaveno posezením. Centrum upřednostňuje individuální přístup k uživatelům, a proto denní kapacita zařízení je 10 uživatelů.

Centrum denních služeb pro seniory, Stoprounská 274, 687 09 Boršice

CDS má svou budovu, která se nachází v areálu Domova pokojného stáří v Boršicích. CDS je umístěno mezi zahradami v klidném a tichém prostředí. Je zde hodně zeleně a možnost odpočinkových míst. Budova je asi pět minut od středu obce a autobusové zastávky. CDS zajišťuje služby pro uživatele ve společenské místnosti, která je vybavena polohovacími křesly a je přizpůsobena pro aktivizační, výchovnou, relaxační a terapeutickou činnost.  Součástí Centra je kuchyňka, šatna a sociální místnost. Kuchyňka je vybavena mikrovlnou troubou, vařičem a varnou konvicí. Slouží k přípravě jídla pro uživatele. Šatna je zařízena tak, aby si zde mohli uživatelé uložit své věci. Sociální zařízení je přizpůsobeno pro uživatele na invalidních vozících a je spojeno se sprchovým koutem. Vzhledem k menším prostorám Centra je denní kapacita 5 uživatelů denně. V budoucnu je plánována přístavba a celkové renovování Centra v rámci zkvalitnění služby.

 

                                               Mgr. Radka Stuchlíková

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.