MARILYN MONROE 2 | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

MARILYN MONROE 2

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 16.09.2012

Je pátý srpen 1962. Tichou noc protne u manželů Greensonových zvonění telefonu. Časomíra ukazuje půl čtvrté ráno. Po chvíli MUDr. Ralph Greenson již vysedá ze svého vozu u bílého bungalovu v Brentwoodu.

Eunice Murrayová, hospodyně Marilyn, jej nervózně vyhlíží. Psychiatr slavné krásky shledává, že v okně jeho prominentní pacientky se ještě svítí, dveře do pokoje jsou zamčeny. Rozbíjí tedy okno, jímž vniká dovnitř, kde se mu naskytne pohled na mrtvou bohyni stříbrného plátna. Přivolá osobního lékaře MM Hymana Engelberga, jenž krátce před pátou ranní uvědomí o smrti Marilyn policii, která pod vedením seržanta Clemmonse začíná ihned jednat. A sám Jack Clemmons později prohlásí: „Ač nemám důkaz, odcházel jsem s pocitem, že v pokoji bylo něco, co jsem nechápal".  Lavina konspirací se rozjíždí. Mezi první podněty patří samotné tělo, jehož míra posmrtné ztuhlosti vypovídá v době ohledání je taková, že ji zřízenci musí 5 minut rovnat, no a stejně se jim dílo úplně nezdaří. Ve 22 hodin 4. 8. 1962 uskuteční Marilyn poslední telefonický hovor plný depresivní nálady, po čtvrté hodině ranní 5. 8. je konstatována jednoznačně smrt. Dle ztuhlosti těla a výpisu hovorů se tedy jako jediný logický jeví čas krátce po desáté večerní.

Eunice krátce po půlnoci vidí světlo v pokoji, přesto hereččina psychiatra zavolá až kolem třetí ráno. „Jak mohla vidět světlo, když v ložnici MM byl položen nový vysoký koberec? A proč se o svou paní začala bát až o pár hodin později?" Dle konspirátorů jasný bod pro podezření z vraždy, do něhož byla Eunice zatažena. To by potvrzoval i další fakt, totiž že hospodyně mění svou výpověď, nakonec se policie znovu neptá a pouští Eunice coby klíčového svědka do Evropy. A navíc, k dalšímu výslechu není již nikdy přivolána.

Tělo Marilyn bylo převezeno k soudní pitvě. Thomas Noguchi, jenž pitval mnoho celebrit, na těle neshledá žádné stopy fyzického násilí, a proto navrhne odeslat zemřelou na toxikologii. Raymond Abernethy našel v krvi koňskou dávku barbiturátů (uklidňující léčivo), co však šokovalo, ani kapka alkoholu. Tedy sebevražda, ale ve spisu je poznámka „pravděpodobná". A právě tato je terčem konspirací. Předávkovala se Marilyn nebo jí na svět někdo dopomohl?

A další nejasnost? U případů otravy léky se najde v žaludku vždy nějaký ten zbytek tablety, navíc barbituráty zanechávají na jeho stěnách barevné skvrny. Jenže - žaludek Marilyn byl prázdný a čistý!!! A aby toho nebylo málo, z vyšetřovacího spisu vyplývá, že Marilyn přes velmi silnou otravu vůbec nezvracela, v jejím pokoji se nenašla ani láhev či sklenice vody, kterou by prášky zapila.

Odborníci mají pro celou věc jiné vysvětlení. Totiž že ... ale o tom zase příště.

 

                                                Radek Červený   RadCer@email.cz

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.