PROHIBICE aneb ZAKÁZANÉ OVOCE | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

PROHIBICE aneb ZAKÁZANÉ OVOCE

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 22.09.2012

Dnešním článkem nechci propagovat alkohol, jen vzpomenout, cože to nyní nesmíme konzumovat, přičemž většina národa popíjí dovozové laciné „šmejdy“ s následky, které se mohou projevit za několik let.

Rum - alkoholický nápoj destilovaný z melasy nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny. Většina producentů rumu se nachází v oblastech, kde je rozvinutý cukrovarnický průmysl, například Austrálie, Indie, ostrov Reunion či oblast Karibiku (zejména Jamajka a Kuba). Jeho vlastí jsou Antily (souostroví představující dominantní část Karibiku), kde se vyvinula na každém ostrově specifická varianta. Existuje několik druhů rumu. Světlý rum (Blanco) se využívá na přípravu míchaných nápojů, zlatý a tmavý rum (tmavnoucí zráním v dubových sudech) bývá konzumován samostatně jako tzv. „sipper" či využíván pro vaření. V Česku se vyrábí alkoholický nápoj označovaný jako „tuzemský rum" uměle dochucením zředěného lihu (nejčastěji z brambor) rumovou esencí. Toto označení nevyhovuje předpisům EU (názvem rum se smí označovat jen třtinový rum), takže se od vstupu Česka do EU musí prodávat pod jiným označením, např. Tuzemák.

Vodka - druh oblíbeného alkoholického nápoje obsahující obvykle 35-70 % alkoholu (nejčastější je 40%). Vodka je většinou čiré barvy, výrazně alkoholické chuti. Pojmenování pochází ze slovanského slova pro vodu. Konzumuje se buď čistá (zpravidla chlazená) nebo v koktejlech, smíchaná s jinými nápoji (alkoholickými či nealkoholickými). Vyrábí se z obilí.

Slivovice - destilovaný lék oblíbený ve střední Evropě v Polsku a na Balkáně, v České republice hlavně na Moravě (Slovácko, Valašsko). Vyrábí se ze švestek, slív nebo blum. Jednou z nejlepších slivoní z hlediska chuti a cukernatosti je durancie. V obchodech se prodává tzv. „řezaná verze" (40 % obsahu alkoholu, vyrábí se ve velkém), pravá slivovice vyráběná pro domácí použití v soukromých pálenicích (pro malou spotřebu) má nejčastěji okolo 52 % obsahu alkoholu. Důvodem vysokého obsahu alkoholu je, že pokud se ovocný destilát naředí na méně než 45 %, může v něm být cítit voda. Kvalitní slivovice při nalití do sklenice „řetízkuje" (vytváří drobné praménky kondenzujícího alkoholu stékající zpět do sklenice). Kvalita slivovice se dá kontrolovat i promnutím mezi palcem a ukazováčkem ruky, kdy stupeň drhnutí (odporu) tekutiny mezi prsty charakterizuje ovocný obsah a tím i kvalitu. Na výrobu slivovice se používá kvas. Ve vhodné nádobě (sud) kvasí zralé ovoce nejméně 6 týdnů, při domácí výrobě se část ovoce vypeckuje (není nutností) a pečlivě se odstraňují stopky a nahnilé plody.

Tolik prohibiční alkohol, tedy ten, který byl dosud shledán závadným. Pravda, metanol musel být výchozí surovinou, protože každému chemikovi je jasné, že tak vysokou koncentraci nelze dosáhnout v průběhu výroby. Ano, jde o tragédii a lidskou neuváženost, ale cestou komplexního zákazu tvrdého alkoholu není řešení nejsprávnější, obzvláště při uvědomění si, že export i zasažených lihovin vesele fungoval a pokračoval dál. Ale tak co, to ať si pak řeší tamní vlády, že? Ono je to už přeci jen z ČR venku ... Dočkáme se v regálech lahví s rodokmenem? A kdo se pod něj podepíše při vědomí, že i přes originální kolek se už dnes dá přejít vlivem nejrůznějších technologií? Nebo snad bude ČR státem abstinentů? Tomu nevěří ani nejzarytější odpůrci alkoholu. Pro dnešek se s Vámi loučím novým pozdravem, který po přiťuknutí si panákem vystřídal tradiční „Na zdraví". Vzhledem k dnešní situaci se zdraví lid slovy „NA VIDĚNOU".

 

 

                                                      Radek Červený    RadCer@email.cz

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.