Jak se připravit na příchod psa? | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Jak se připravit na příchod psa?

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 23.09.2012

Někdy se to seběhne rychle, přivezeme si psa neplánovaně, protože nám spadl do klína jako tři oříšky pro Popelku, případně to byl dar – nedar. Každopádně je lepší, zvláště pak pokud jde o prvního pejska, se na to řádně připravit.

            Příprava se jednak týká místa, kde bude nový člen rodiny žít, které je nutno na to důkladně přichystat. Z okolí musí zmizet jedovaté rostliny, vyčuhující kabely, všechny malé předměty, které by mohly skončit v bříšku zvídavého čtyřnožce. Dále pak připevnit všechny poličky, skříňky a věšáky, na které se psí miláček jistě zkusí vyšplhat.

            Rozlučte se s věcmi, které máte v bytě nejraději. Psi mají neobyčejný talent poznat věc, na které Vám záleží, ať už proto, že byla drahá, nebo je to dědictví po babičce, kterou jste milovali. Než si přivezete pejska, naposled kartáčem pohlaďte Vaše luxusní adidasky, naposled si sedněte na perský koberec v obýváku či oprašte starodávné kukačky. Ta čtynohá „stvůra" s nimi prostě zatočí.

            Psychická příprava dále spočívá v tréninku bezesných nocí, uklízení loužiček či bobků na místech, kde by Vás to nikdy nenapadlo, a vyčerpávajících her se psem, aby se zabavil, trochu unavil a Vy jste během jeho krátkého spánku mohli uklidit to, co mazlík zničil. Je to něco obdobného jako mateřská dovolená, jenže Vy při tom budete chodit do práce a psí mládí běží mnohem rychleji.

            Čeká Vás vyčerpávající přibližně rok života, než se naučíte spolu žít, než vychováte psa k čistotě, samostatnosti. A pak teprve nastane to dlouhé období přátelství, společných chvil v klidu a pohodě. Do té doby si však ještě užijete.

            Abyste se připravili opravdu důkladně, nezapomeňte si zjistit, kde je nejbližší veterinární ordinace, kde je veterinární pohotovost a kde je cvičiště se psí školkou. Pes musí vyrůstat mezi svými vrstevníky, aby chápal, že je pes a choval se jako pes a nikoliv jako dítě, či panenka Barbie ve psím kožichu.

            Připravte si omluvy a omluvné dary. Pro sousedy - neboť Váš psíček nejednou počůrá sousedovi rohožku, bude štěkat po dobu Vaší nepřítomnosti, prožene sousedovic kočku (možná až pod auto). A samozřejmě neopomenout něco připravit i pro svou drahou polovičku - nový pes v domě působí jako nejlepší antikoncepce a jistě se nevyhnete hádkám pro rozkousané boty, zničený nábytek, rozzlobené sousedy, a možná dojdete ke sporu, kdo vlastně chtěl toho darebáka.

            Myslíte si, že je to všechno přehnané? Ne, ve skutečnosti je to ještě horší! Život se štěňátkem není procházka růžovým sadem, je to strašná dřina, sebeobětování a fakt zápřah na nervy. Život se štěňátkem je krásný až na fotkách, které si prohlížíte po letech. Odměnou Vám ale bude dobře vychovaný pes, se kterým budete moct na vycházku kamkoliv. Pokud cítíte, že to nezvládnete, nebo Vás tyhle řádky odradily od štěňátka, můžete si vzít dospělého psa. Jsou jich plné útulky a vděčnost, kterou Vás úplně ochromí, dokáží projevit jen psi, kteří si sami prošli peklem.

 

 

                                                   Daniela Horáková  info@naucitse.cz

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.