SMRT JEŽÍŠE NAZARETSKÉHO | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

SMRT JEŽÍŠE NAZARETSKÉHO

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 29.09.2012

Běží rok 2006, relativně klidným tempem, nic převratného, a to až do chvíle, než světlo světa spatří americký film s Tomem Hanksem v hlavní roli, který převrátí zajeté církevní pořádky a řády.

Od okamžiku, kdy je v kinech snímek „Šifra mistra Leonarda" uveden, rozjíždí se mašinérie různých objevů, dohadů a konspirací týkajících se Písma svatého, chcete-li, Bible. Základní kniha katolického náboženství, nabádající prostřednictvím příběhů apoštolů a svatých mužů či žen k lepšímu a čistému životu, se najednou ocitá na pranýři, když je v mnoha případech označena coby jeden velký podvrh. A rovněž i hlavní postava, kolem níž se drtivá většina jejího dění točí, totiž syn Boží, Ježíš Kristus z Nazareta, má být vykreslen také v trochu jiném světle. Co se tohoto týká, některým z vás neunikl na jistém serveru článek hovořící o manželském životě Ježíše. Dotknu se v některé z kapitol i tohoto smyslu či nesmyslu, je zde však i spousta dalších atributů, v nichž nám všem údajně Vatikán pravdu do značné míry upravuje. A jednou z nich je dle strůjců konspirací a milovníků napětí vlastní smrt Ježíše, v čemž mnoho historiků souhlasně pokyvuje hlavou na znamení souhlasu, že není zřejmě až zase tak vše košer. Přenesme se tedy o téměř dvě tisíciletí zpět a pojďme prozkoumat společně, kde je pravda.

Jeruzalémskými ulicemi, stejně jako dříve částmi jiných měst, kráčí vysoký mladý muž v bílém rouchu oděný a dlouhých vlasů, jež padají mu do obličeje. Stejně jako v jiných městech jej následuje dav poutníků, kteří se co chvíli pozastaví, aby si vyslechli moudrá slova Ježíše. A právě zde, v hlavním městě Izraele, braného dějinami coby židovský stát, se ukazuje síla osobnosti a kultu Ježíše, který okamžitě po svém příchodu město rozdělí na dva tábory, mezi nimiž svým učením a skutky vyvolává stále větší propast. Zatímco první jej bezmezně následují a podávají svědectví o jeho slovech a činech, druzí by jej nejraději viděli na popravišti, kterým tehdy byl kříž. Smrt ukřižováním byla doslova peklem. Ježíš si byl tohoto rozporu vědom a musel jej vyřešit co nejdříve. Jenže jak?

Jeden z mnoha dní se škrábe do svého úplného závěru, když u dvora římského místodržitele zaklepou na dveře tři tajemné postavy v kápích. Stráže, ač jindy rozvláčné a nedůvěřivé, je okamžitě pouští dovnitř, neb jejich pán a perfektus domu právě tuto návštěvu netrpělivě očekává. Ano, oním perfektem ve službách nenáviděné římské říše, pod niž tehdejší Izrael náleží, není nikdo jiný než Pilát Pontský, dle Bible člověk, jenž Ježíše vydá na smrt. A tři postavy? Jednou z nich je Josef z Arimatie, Kristův učedník, druhou z nich je pak samotný syn nebes, tedy Ježíš Kristus. A třetí účastník vzácné schůzky? Podle církve jím nebyl nikdo jiný než budoucí Ježíšův zrádce Jidáš z Iškariot, jenž měl Krista za třicet stříbrných zaprodat a pomoci jej Pilátovi zajmout a věznit. Konspirátoři mají jasno, byl to právě Jidáš, kdo tuto schůzku smluvil a život Ježíše zachránil. Odpůrci této myšlenky jen nechápavě kroutí hlavou, ať se jedná o křesťany, znalce Bible či historiky.

Zkusme společně toto tajemství rozluštit a pojďme na místo schůzky Ježíše s Pilátem. Proč se uskutečnila pod rouškou tmy a co se na ní odehrálo. Postupně si tyto ukazatele rozklíčujeme a odkryjeme. A začneme již příště.

 

                                        Radek Červený   RadCer@email.cz

 

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

Kamila - 30.09.2012 21:32

Těším se na další pokračování....je jasné, jaké reakce tento článek vzbudí..."milován".....i "zatracován"....je potřeba si klást otázky...

Markéta - 30.09.2012 04:48

Velmi zajímavé, už se těším na další počtení...a filmy typu Šifra Mistra Leonarda....a Andělé apokalypsy...jsou velmi zajímavé...a myslím, že v minulosti je spousta nejasnotí, které se udržují všemi možnými způsoby pod pokličkou....poněvadž by způsobily totální chaos....a až jednou třeba za rok, padesát či sto let, někdo tu poklici nadzvedne...to bude teda pozdvižení....