TEREZA ŠVECOVÁ 2 | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

TEREZA ŠVECOVÁ 2

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 19.10.2012

V minulé části jsem vyzpovídal Terezu do chvíle, než začne koncert skupiny Čechomor, pro kterou pracuje. Co se děje dále po koncertě, to se dozvíme dnes.

Po koncertu je tvá práce v daném místě ukončena nebo na ni něco navazuje?

„Ne, volno nemám, po koncertu většinou uskutečňujeme autogramiádu. Na ni kapelu dovedu, případně prodávám hudební nosiče či jiné věci. Po autogramiádě balím marchandise a s pomocníky nakládám věci do auta. Má práce končí, když je kapela ubytována na hotelu nebo jsme všichni zpět v Praze."

Jak vypadá tvůj pracovní den, když není koncert?

„Cca v 7:30 zapínám PC, podívám se na příchozí emaily, které došly během noci, případně odpovím. Pak dělám smlouvy, časové plány, objednávky cd, inzerce atd. A řeším vše dle toho, co se vyskytne.  Snažím se reagovat na cokoli co nejrychleji, aby práce byla efektivní a zbytečně nestála. Často se stane, že se do práce zaberu, nesleduji, jak čas letí rychle, a najednou je 18 hodin i více Jiný typ dne je ten, že si vyčlením den na schůzky s promotéry a spolupracovníky, no a strávím celý den takto."

Co tvé soukromí, respektive volný čas, kde a jak jej nejraději trávíš?

„Přiznám se, že za poslední roky jsem až tak mnoho volného času neměla. Ale když je možnost, mám ráda sport - alespoň rekreačně si ráda zajdu zaplavat nebo se protáhnout do posilovny. Máme s manželem dům na západě Čech, takže se dobře oba zabavíme i prací na něm. Alespoň to mě osobně velmi baví."

Jaký hudební styl máš ráda a čí koncert bys chtěla navštívit?

„V mládí jsem byla velmi "ujetá" na folkovou hudbu a moc mne ovlivnila. Sama jsem několik let velmi aktivně hrála jako písničkářka. Poslední roky nejvíce poslouchám, asi překvapivě, Čechomor (úsměv), a opravdu projekt „PROMĚNY - Čechomor s filharmonií" na mne snad zapůsobil ze všech nejvíc. A jsem vděčna za to, že jsem si v něm mohla několikrát zazpívat. Toho si vážím velmi.""

Tvé životní motto.

„Asi žádné nemám, ale občas si nějaké připomenu, nejvíce "S chutí do toho, půl je hotovo" - to si říkám, když se mi do něčeho nechce. Nebo "Neříkej hop, dokud nepřeskočíš". Ale když se zamyslím se vší vážností, pak možná nejvíce platí "Štěstí přeje připraveným" - o tom už jsem se mnohokráte přesvědčila."

Prozraď na sebe něco, co jsi dosud v žádném rozhovoru neřekla.

„No, možná že jsem taková nestandartní manažerka ... je-li třeba, zahraju místo Franty nebo zazpívám místo Lenky Dusilové ...."

Co bys vzkázala čtenářům webu Naučitse.cz?

„Ať pěkně studuji, ne kvůli papíru, ale všeobecnému přehledu. Poznala jsem v životě už tolik "omezených" lidí a např. pracovat se s nimi moc nedá. Mám ráda scénu ze seriálu „Nemocnice na kraji města", kdy pan doktor Štrosmajer v podání pana Kopeckého říká paní Janžurové, že „Kdyby blbost nadnášela, tak byste se tu vznášela jak holubička." Tak všem přeji, ať je mezi námi holubů a holubiček co nejméně."

Poděkoval jsem Terezce za krásná slova a hlavně čas, který mi věnovala, protože jak je patrno, nemá jej na rozdávání. O to více si tohoto rozhovoru vážím. A protože vznikal v době prohibice, cvakli jsme si čajem bez vůně trnkového sadu a rozloučili se. Snad zase za pár let bude o čem si povídat.

 

                                  Radek Červený    RadCer@email.cz

 

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.