METALLICA 4 | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

METALLICA 4

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 01.11.2012

Dlouhých dva a půl roku se připravovalo, dolaďovalo, upravovalo a nakonec bylo nahráno pokračování alba Load, totiž ReLoad.

Album opět vzniklo ve studiu The Plant mezi květnem 1995 a únorem 1996 a od července do září 1997. Mixovalo se tamtéž v září a říjnu 1997. Kapele na desce hostovala zpěvačka Marianne Faithfull (v písni "The Memory Remains"). Turné propagující tato dvě alba trvalo až do října 1998.

14. října, den po koncertu v San Diegu, uzavírajícím šňůru vystoupení reprezentujících poslední počin skupiny, se Metallica znovu vrátila do studia, aby nahrála nové písně na své další album. Garage Inc. vyšlo 23. listopadu 1998 jako dvojCD, které obsahuje všechny dosud nahrané cover songy Metallicy a navíc 11 nových skladeb. 7. prosince téhož roku byly vydány i videozáznamy dokumentující koncerty ve Fort Worth v Texasu (8. a 9. května 1997). Režisérem byl Wayne Isham. Koncert nazvaný Cunning Stunts byl rovněž vydán na dvou discích DVD, čímž stal se tak prvním DVD skupiny.

V lednu 1999 kapelu kontaktoval dirigent a skladatel filmové hudby Michael Kamen. Přišel se zdánlivě bláznivou myšlenkou, zda by Metallica nechtěla zahrát pár koncertů se symfonickým orchestrem San Francisco. 21. a 22. dubna 1999 se v Berkeley Community Theatre v San Franciscu uskutečnily dva velmi neobyčejné koncerty. Na koncertech zazněly skladby ze všech alb, mimo alba Kill'Em All. Metallica vydala záznam z těchto koncertů. Album nese název S&M. Vyšlo 22. listopadu 1999 na dvojcédéčku. Koncerty natáčel i tým režiséra Wayneho Ishama, a tak je dostupný také na videokazetě a DVD. Metallica při příležitosti vydání alba odehrála ještě další dva koncerty s orchestry - 19. listopadu v Berlíně a 23. listopadu v New Yorku. Album obsahuje dvě nové skladby - ploužák se záporným znaménkem „- Human", druhou pak je skladba No Leaf Clover, která je typickou metalovou baladou, kdy se jemné pasáže střídají s tvrdšími. S tímto albem Metallica překonala další bariéry a původní představy o tom, co vlastně je a co už není Metallica. A aby v tomto období nebylo těch prvenství v dějinách kapely málo, v roce 2000 Metallica nahrála poprvé skladbu pro soundtrack - „I Disappear" k filmu Mission:Imposible 2.

Bohužel tou dobou vstoupila skupina i na půdu síní, hal a prostor, kde se hraje většinou úplně jiná muzika. Právníci kapely rozpoutali jeden z největších soudních procesů v hudební historii skrze zpřístupňování muziky na internetu ve formátu MP3 zdarma proti firmě Napster. Udělali si pánové z Metallicy mnoho nepřátel, avšak bránili pouze autorská práva, a to nejen svých písní. Lars, který stál v čele tohoto sporu, nakonec soud vyhrál. V létě Metallica hrála na 13 koncertech v USA v rámci Summer Sanitarium Tour. Do konce roku se pak již kolem skupiny nedělo nic zajímavého.

Pravá senzace teprve měla přijít s příchodem nového milénia. A jaká, to si povíme zase příště ...

 

                                          Radek Červený    info@naucitse.cz

 

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.