SMRT JEŽÍŠE Z NAZARETA 4 – SVATÝ GRÁL | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

SMRT JEŽÍŠE Z NAZARETA 4 – SVATÝ GRÁL

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 10.11.2012

Sluneční svit nad Izraelem začíná uvadat. Den následující ukřižování je židovským svátkem Pesach, na kříži nesmí viset těla zemřelých. Kněží spěchají za Pilátem, aby vojákům rozkázal zlomit třem visícím nohy.

Jejich prosba má své opodstatnění, zlomením obou dolních končetin se dosáhne toho, že odsouzený visí volně na kříži, nemůže se tedy pořádně nadechnout a vydechnout, v plicích se mu hromadí oxid uhličitý, nastává tedy rychlá smrt. Vojáci lámou kosti nejprve oběma Ježíšovým sousedům na kříži, když přichází k němu, nalézají jej mrtvého. Probodnou mu tedy pouze kopím bok, z něhož dle evangelia apoštola Jana vyjde krev a voda. Jenže ukřižování je pomalou smrtí, trvající několik dlouhých dní. Jak je možné, že Ježíš byl mrtev po několika hodinách? Jelikož ve skutečnosti mrtev nebyl! A důkaz? Z mrtvého těla neteče krev. Jeho smrt zaskočila dle svědectví i Piláta. Mohla však být urychlena jeho zuboženým stavem po krutém bičování, jehož důsledkem byla ztráta velkého množství krve, a celkovém vyčerpání, skrze nějž nebyl sto donést kříž na Golgotu.

A jak je tedy možné vysvětlit si tekoucí krev z rány v boku, směřující do srdce, kterou si vojáci pojistili Ježíšovu smrt? Za vše může Isaac Newton a jeho zákony o gravitaci. Díky nim dnes víme, že krev začíná ztrácet tlak v mrtvém těle po 30- ti minutách, no a tímto prochází až několik hodin, výjimkou není ani čas rovnající se polovině dne. Podle odpůrců konspirací i dle dnešních medicinských poznatků je tedy nemožné, aby Ježíš přežil hodiny muk spojených s fyzickým týráním, tři hodiny na kříži, a k tomu jej nezdolalo ani probodnuté srdce.

Ježíšovo tělo bylo tedy sejmuto s kříže, následně zabaleno do plátna a pohřbeno ve skalním hrobě. Tento skutek zařídil a provedl Josef z Arimatie. Tento muž byl tajným učedníkem Kristovým, jako protipól je zde fakt, že byl členem židovské velerady, která, jak známo, poslala Ježíše na smrt!!! Právě Josef z Arimatie naplnil krví pohár, z nějž Ježíš pil při poslední večeři s apoštoly. A co vzniklo? Legenda, která se stala předlohou nejednoho filmového či knižního zpracování - SVATÝ GRÁL. Je vskutku hodně věcí zajímavých souvisejících s posledními dny života Krista. A nejen jimi, čtěte dále.

Podle konspirátorů církev a Bible tají ještě jednu podstatnou věc: manželský život Ježíše. Žil totiž v době, kdy bylo dáno jako povinnost vésti život manželský a plodit potomstvo. Jak z evangelií, tedy přímo z vyprávění jeho apoštolů, vyplývá, byl velmi přitažlivý pro ženy. Proč by tedy měl zůstat bez svátosti manželství? Jenže kdo byl jeho ženou? Nedávno objevený svitek dokazuje, což církev ihned vyvrátila, respektive podala protest proti tomuto konstatování, že jí mohla býti Marie Magdalena, která Ježíše doprovází na každičkém kroku, navíc objeví jeho prázdný hrob. A byla prostitutkou, jak se hovoří v Bibli? Nikoli, dle posledních studií šlo o ženu vlivnou a zámožnou, jen pod vlivem kultů pohanských, z nichž ji právě Ježíš vyrve a zachrání. Druhou variantou je Marie z Bretánie, rovněž zámožná žena. A zajímavost na závěr? Vědci se dosud neshodli, ale spekuluje se, že obě Marie, které se kolem židovského krále pohybují, mohla být ve skutečnosti pouze jednou osobou!!!

Závěrem ještě jedna konspirace, jež se dotýká života Ježíše po zmrtvýchvstání. Z hrobu utekl k mrtvému moři, kde se setkal? Ano, s Josefem z Arimatie, jenž naplánoval útěk z Izraele, a to pro Ježíše, Marii Magdalenu a dva učedníky. Všichni přes Turecko zamíří do Indie, kde stráví několik let. Následuje pouť do Francie, kde Ježíš káže pod jménem David Albengentun, jenž dává vzniknout tehdy tajným společenstvím jako svobodní zednáři či templáři.

Ať už to bylo s Ježíšem jakkoli, je dodnes nejvýznamnější osobností dějin, která dělí lid na dva tábory, které si vzájemně vjíždí do vlasů stovky či tisíce let: věřící a ateisty. A co se této čtyřdílné série týká, použiji pro její zhodnocení název televizního pořadu jisté komerční televize: „Věřte - nevěřte" ...

 

                                                        Radek Červený   info@naucitse.cz

 

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

Marie Křížová - 10.11.2012 18:56

Pane Červený, moc Vám děkuji za nádherné články o smrti Ježíše a věcí, které tomu předcházely. Píšete s nadhledem a zajímavým stylem, moc Vám fandím a ráda se budu na tyto stránky vracet, už jen kvůli Vašemu poutavému stylu psaní. Ještě jednou děkuji a máte další fanynku. :-)