Víčka pro Elišku | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Víčka pro Elišku

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 21.04.2013

Charitativní činnost má na webu Naučitse.cz své kořeny dosud převážně jen skrze spolupráci s nadací na výchovu nejen asistenčních psů Pomocné tlapky.

EliškaDnes vám nabízíme příběh, který nedávno obletěl díky zpravodajství jedné z komerčních televizí celou republiku. Není třeba žádných dlouhých slov, dejme proto ihned prostor hlavní hrdince celé této akce, která, jak pevně doufáme, i s přispěním vás, našich čtenářů, nakonec skončí happyendem.

Ahoj, jmenuji se Eliška, bydlím s maminkou a tatínkem v Olomouci, a chtěla bych se s vámi podělit se svým příběhem.

Narodila jsem se předčasně, protože jsem z neznámého důvodu nechtěla dále v bříšku růst a bylo by pro mě nebezpečné již déle u maminky zůstávat. Porod proběhl naštěstí bez vážných komplikací, no ale macek jsem tedy zrovna nebyla (1759g/44cm).

Dali mě do inkubátoru, kde mi při dalším vyšetření zjistili doktoři šelest na srdci a navíc ještě mozkovou obrnu. Musela jsem Elana další vyšetření srdce, kde se ukázalo, že mám Valvulární aortální stenózu, což znamená zúžení aortální chlopně. Tento problém vyřešili po čtvrt roce doktoři v Motole zákrokem, který dopadl dobře a do dnešních dnů je stav srdíčka uspokojivý.

Díky mozkové obrně a předčasnému narození jsem musela už v inkubátoru cvičit Vojtovu metodu z obavy, že bych mohla v budoucnosti mít problémy s pohyblivostí. Tato obava se ukázala oprávněná po návštěvě neurologa, kde pan doktor zjistil symetrické postižení obou dolních končetin.

Dnes je mi již čtyři a půl roku a jsem stále na svůj věk velice drobná (12kg/94cm) a díky mým rodičům a paní Terapeutce, která dohlíží a učí mé rodiče správné cvičení pana Vojty, jsem dosáhla jistého pokroku. Umím se již posadit na kolínka a s oporou se postavit. Pokroky jsou sice pomalé, ale jsou.

ElkaVloni jsem využila nabídku jet s maminkou do Janských lázní, kde se mi moc líbilo, ale hlavně jsem tam udělala veliké pokroky, které mají velký podíl na mém současném stavu.

Dostala jsem nabídku jet do dalších lázní, tentokrát v Klimkovicích, kde se specializují na lidi s problémy, jaké mám já. Problém je, že tuto lázeňskou terapii pojišťovna zcela nehradí a cena je značně vysoká.

Rodiče se rozhodli využít možnost sběru plastových víček a tímto bych vás chtěla poprosit, zda TNRbyste mým rodičům, potažmo mě, pár víčky nepřispěli. Víčka mohou být z PET láhve ( minerální vody, kofoly apod. ) , od mléka a piva (jen z plastových láhví).

Moc děkuji za každé víčko.

                                           Eliška

 

Kontakt na moji maminku: 776 362 023 nebo marina.t@seznam.cz

http://www.facebook.com/ProElisku

 

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Diskuze k tomuto článku

Vanesa Lichá - 10.06.2014 16:15

Ahojky Eliško ,moc se ti omlovám že jsem nepřijela ale nějak mi to nevyšlo a ted nemůžu protože se chystám studovat a proto se musím učit ale víčka na tebe pořád zbírám!Mám tě ráda :-*

VANESA LICHA - 30.08.2013 14:36

Ahojky,Eliškomoc mně tvá situace zaujala a je mi tě líto nevím jak ti pomoct protože vršky nezbíráme ale o příštích prazdninách za tebou přijedu a dovezu ti pár peněz tak snad to pomůže s pozdravem vaneska...ps:ale ještě nevím jestli přijedu kdyš tak tak ti to napíšu přes e-mail tak pa