Internetové rádio | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Internetové rádio

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 08.01.2011

Také jste se divili, kolik času stráví lidé na počítači? Internet je fenomén. Hledáme zde informace, kamarády, videa, ….. sami si doplňte, co na internetu děláte vy. Tento článek vám popíše, jak se můžete stát DJ-em na svém vlastním rádiu.

Řeč je o internetové stránce listen2myradio.com . Stránky jsou původem z Izraele, a proto budete potřebovat alespoň minimální znalost angličtiny k jejich ovládání, ale to už je dnes snad samozřejmost, že? Stránky jsou cca čtyři roky staré, takže grafika neohromí.  Jak mi prozradil student gymnázia Hejčín v Olomouci Artur, který si vlastní rádio vytvořil s kamarádem, na těchto stránkách se zaregistrujete, dostanete IP adresu, heslo, a na to se pomocí programu VINAMP nebo Virtual DJ přihlásíte a cokoliv, co si pustíte v počítači, se posílá na tuto stránku. Lidé, i ti nezaregistrovaní, si vás mohou poslechnout kdekoliv na světě na listen2myradio.com. Tedy, pokud jim pomůžete si vás v záplavě rádií najít.

Kolik vás na to bude třeba? Záleží na tom, jak často a dlouho chcete vysílat. Jeden je málo, pokud chcete zvládat ještě jiné věci, jako třeba koupel, spánek, nebo jídlo.  Jak Artur říká, rádio mu zabralo každý den dvě až tři hodiny, pak „štaci přebral kámoš-Richard". Hudbu prokládali dialogy, připravili si vlastní zprávy a vytvořili profil na Facebooku.  Vaše rádio si můžete zabezpečit a sami si zvolit, kdo bude poslouchat a komu bude přístup odepřen. 

Jedna studie říká, že moderní technologie nám už neusnadňují a neorganizují život a ani nešetří čas. Na druhou stranu nás učí kreativitě a kombinovat možnosti. Tihle kluci, kteří se dali dohromady na herním serveru, vytvořili rádio, ale zjistili, že jim chybí jediné-čas. Přesto čas, který tráví na internetu, dokážou na rozdíl od mnohých vrstevníků využít ne ke hrám, ale k činnosti, která je hodná následování. A to je jim 13 a 15 let....

Na těchto odkazech se můžete podívat na to, co stihli vytvořit: http://hipone.iplace.cz/

 

Denisa Bartková, Artur Nácar

 

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky.