Orientální tanec | Naučit se .CZ

UživatelUživatel: Neznámý | Přihlásit se | Zaregistrovat se | Domů

Kategorie

Orientální tanec

<< Zpět na přehled článků

Přidáno: 30.01.2011

Orientální, nebo taky břišní, tanec je nejstarším tanečním uměním na světě. Má kořeny ve starodávných civilizacích Egypta, Sumeru a Babylonu. Postupně se rozšiřoval do různých zemí, kde byl přizpůsobován stylu života tamních obyvatel.

Vznikl asi 4-10 000 let před naším letopočtem. Antropologové zjistili, že břišní tanec se praktikoval v dávných kulturách Afriky, Indie a blízkého východu. Od roku 1800 př.n.l. byly do Egypta dováženy tanečnice z Indie. Říkalo se jim Odalie a zastávaly roli chrámových kněžek. Později při stěhování národů se šíří orientální tanec a zvyšuje se jeho umělecká úroveň. Ve 20. letech 20. století se v Káhiře začíná formovat moderní orientální tanec, tak jak ho známe dnes.

V dnešní době se tomuto tanci věnují ženy celého světa, ale spíš jen k získání sebevědomí. Orientální tanec má pozitivní vliv na plodnost, posiluje pánevní dno, je dobrý pro ženy s inkontinencí a gynekologickými problémy, napomáhá správnému trávení, posiluje svaly nohou, upevňuje záda a má celou řadu pozitivních účinků na psychiku člověka. Je oblíbený jako metoda komunikace se svým tělem, vyjádření emocí a nálad prostřednictvím tance. Tanec je uvolnění, kreativita a znovurozproudění energie v těle. Toto se snažíme v našich tanečních hodinách ženám předávat. Tančíme ale hlavně pro radost a pro svůj dobrý pocit z pohybu. Tento tanec je vhodný pro ženy všech věkových kategorií a není jen pro štíhlé, jak se traduje, ale i pro všechny ostatní ženy.

Městský ples v Kunovicích 1

Naše taneční hodiny probíhají v rodinném centru Akropolis v Uherském Hradišti http://www.akropolis-uh.cz/ každé úterý od 18:00 do 19:00. Každoročně vystupujeme na městských plesech, na rodinných oslavách a na různých kulturních akcích. Účastníme se také soutěží, kde jsme měli v minulém roce výborné výsledky.

Tančíme nejen břišní arabský tanec, ale i indický tanec, hawaiský tanec, tribal a tance s různými rekvizitami, jako jsou například křídla Isis, džagany, svíčky, tanec s ohněm, se šavlí, s hedvábnými vějíři, činelkami, tanec s jedním nebo dvěma závoji.

Městský ples v Kunovicích 2

Naší poslední akcí bylo vystoupení na městském plese v Kunovicích, kde jsme vystoupili s naším tancem se závoji a s křídly Isis a bubny. Naše vystoupení nádherně doplnili i osvětlovači svými světelnými efekty a lidé skvělou atmosférou. Výsledný efekt byl úžasný, což je zřetelné z fotografií a videa: http://www.youtube.com/watch?v=nftENdPmhe8

Městský ples V Kunovicích

Co napsat závěrem? Tento tanec a způsob pohybu je naprosto skvělý. Nebojte se ho a jděte do toho s námi. Bude se cítit krásně. Tak neváhejte a přijďte si ho vyzkoušet!

Pokud Vás zaujal můj článek, můžete nahlédnout i na naše internetové stránky:  http://www.kaliyon.estranky.cz , nebo na Facebooku Taneční skupina Kaliyon

 

Valová Daniela

Fotogalerie článku

Vložit nový příspěvek

Vaše jméno
Text
Antispam
Opište kód z obrázku

Související články

Diskuze k tomuto článku

sugwuvuuws - 02.06.2014 20:12

wqwnwobvdjutf, <a href="http://www.rclmgplqef.com/">uiozjtymwj</a> , [url=http://www.sxgrsiydnx.com/]ebemjysjth[/url], http://www.rqunnvjnga.com/ uiozjtymwj